İGF

Bursa’da kırsal kalkınmada 36 milyon liralık yatırıma hak kazananlar açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Bursa’da 36 milyon liralık yatırıma hak kazanan 20 hibe projenin sahipleri açıklandı.

BURSA (İGFA) – Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Bursa’da hibe alan 20 projenin imza töreni gerçekleştirildi.

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, 14. etap projelerin onaylanması dolayısıyla hem hibe, hem de istihdam sağlaması oldukça önemli olduğunu söyledi. Bursa’da 2006 yılından bu yana toplam tutarı 113 milyon lira olan 153 yatırım projesinin gerçekleştirildiğini ifade eden Aygül, yatırım programlarında toplam 45 milyon TL hibe desteği sağlandığını, bu sayede 2 bin 200 kişiye de istihdam oluşturulduğunu açıkladı.

2021 yılı için belirlenen proje başvuruları konularında Bursa’ya toplam 36 milyon lira tutarında 20 proje sahibi ile sözleşme imzalanacağını duyuran Müdür Aygül, söz konusu projelere ilişkin 12,5 milyon TL hibe ödemesinin gerçekleştirildiğini söyledi. Aygül, projelerin inşası sürecinde yüzlerce kişiye geçici istihdam sağlanacağı gibi faaliyet döneminde de yaklaşık olarak 80 kişiye sürekli iş imkanı sağlanacağını bildirdi.

Konuşmanın ardından Dereçavuş Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Recep Nalbant ve diğer hibeye hak kazananlar açıklandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu