İGF

Kıbrıs’ta Tatar çifti, Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, eşi Sibel Tatar ile birlikte Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

KKTC (İGFA) – Cumhurbaşkanı Tatar ziyaretinde, özel eğitim merkezinde verilen eğitimin ne kadar yerinde ve etkili olduğunu görmekten duyduğu mutluluğu olduğunu söyledi.

Özel Eğitim Yasası’nın meclisten geçirilmesi için Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komitesi’nin çalışmalarını yürüttüğünü ve istişarelerini sürdürdüğünü belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “Bu çocuklar bizim çocuklarımızdır. Devletimizin imkanları çerçevesinde mutlaka onların toplumda değerli bireyler olarak yetişmeleri ve topluma kazandırılmaları için eğitim sisteminin geliştirilmesini her zaman vurgulamaya devam edeceğiz” dedi.

Kıbrıs Türk halkının birlik ve beraberlik içinde bu konuda hassasiyet gösterdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC geliştikçe, özel yatırımlarla beraber yasalar çerçevesinde yapılacak katkıların ve sponsorlukların ihtiyaçları giderebileceğini belirterek, bu konuda gerekli katkıların yapılabilmesi için çağrıda bulundu.

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARDAN OLUŞAN KORO PROJESİ

Ziyarette ayrıca Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar ziyaret sırasında gerçekleştirdiği konuşmasında, KKTC Cumhurbaşkanlığı Engelliler Komitesi iş birliğinde özel gereksinimli bireylerden oluşan ve Özel Eğitim okullarına devam eden çocukların yer aldığı koronun olgunlaşma aşamasına geldiğini açıkladı. Tatar, çocukların eğitimle birlikte sanat konusunda da fırsat eşitliğinden yararlanılmasını sağlamak için projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu