İGF

Manisa Kula’ya Büyükşehir eli

Manisa Kula’da tarihi gün yüzüne çıkarmak amacıyla yürütülen çalışmalarda Yunusemre Caddesi’nde cephe ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları devam ediyor.

MANİSA (İGFA) – Kula’nın Yunusemre Caddesi’nde bulunan tarihi çarşıda cephe ve sokak sağlıklaştırma projesiyle de tarihi gün yüzüne çıkarmayı sürdürüyor. Yaklaşık 8 milyon lira bedelle hayata geçirilen proje ile Yunusemre Caddesi üzerinde bulunan 96 dükkanın çehresi değiştirilecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, yapım çalışmaları devam eden projeyi Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Kilimci, Mustafa Uygun ve Nedim Güner, Kula Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Faik Şentürk ve teknik personeller ile birlikte yerinde inceledi.

Tarihi çarşıda gerçekleştirilen projenin ilçeye değer katacağını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde tarihin gün yüzüne çıkartılması noktasında çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, bu caddenin tarihine yakışır bir şekilde ortaya çıkması adına güzel çalışmalar devam ettiğini belirterek, “18. Yüzyıla ait tarihi bir çarşı burası. Şehre değer katan bir cadde. Büyükşehir Belediyemiz ve Valiliğimizle beraber 10 milyona yaklaşacak ciddi bir rakamla restore ediliyor. İşler yolunda gidiyor. Yakın zaman içersinde de caddenin altyapısı ve zemin kaplaması yapılacak. İnşallah bu cadde de bittiğinde prestijli bir cadde, Kula’ya yakışır bir cadde haline geleceğini ümit ediyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu