İGF

Yatırımın seyri deniz kenarına yöneldi

Gayrimenkul piyasasına ilişkin Mayıs 2021 Emlak Endeksi açıklandı. Verilere göre; son bir yıl içerisinde satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında yüzde 70 ile yüzde 40 arasındaki artışlarla Samsun, Muğla, Düzce, Gaziantep ve Antalya geldi.

BURSA (İGFA) – Türkiye’nin uzman emlak platformu hepsiemlak’ın ülke genelindeki verilerden oluşturduğu Mayıs 2021 Emlak Endeksi verileri açıklandı. Emlak sektörünün son bir yılda sergilediği performansa göre, satılık konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında yüzde 70 il yüzde 40 arasındaki artış oranlarıyla Samsun, Muğla, Düzce, Gaziantep, Antalya, Aydın, Balıkesir, Adana, Sakarya ve Kayseri geldi.

Konut fiyatlarında en çok artış yaşanan 10 ilden 8’inin deniz kıyılarındaki iller olması dikkat çekti. Son 1 yılda ise 5 büyük il içinde yatırımcısına en çok kazandıran il Antalya oldu. Antalya’yı, sırasıyla İzmir, Ankara, İstanbul ve Bursa izledi.

YÜKSELİŞE GEÇEN İLÇELER

Emlak fiyatlarında yaşanan yükselişi gösteren endeks verileri, ilçelerdeki satılık konut fiyatlarındaki hareketliliği de ortaya koydu. Türkiye genelinde alıcısına son 1 yıl içerisinde en çok kazandıran ilçelerin başında, yüzde 75 ile 63 arasındaki artışlarla Sakarya’nın Sapanca ilçesi, İzmir’in Urla, Seferihisar, Çeşme ve Menderes ilçeleri, Antalya’nın Döşemealtı ilçesi, Aydın’ın Didim ve Kuşadası ilçeleri, Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesi ve Muğla’nın Bodrum ilçesi geldi.

BURSA’NIN MAYIS ŞAMPİYONU GEMLİK

Bursa’nın son 1 yılda fiyatı en çok artan ilçeleri yüzde 19 ila 45 arasındaki oranlarla Gemlik, Mudanya, Nilüfer, Yıldırım ve Osmangazi oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu