İGF

Bursa’da BUGES sporcusu Türkiye’nin gururu oldu

Bursa’da Nilüfer Belediyesi çatısı altında faaliyet gösteren Bursa Görme Engelliler Spor Kulübü (BUGES) sporcusu Hakan Cira, Türkiye’nin gururu oldu. Polonya’da düzenlenen Para Atletizm Avrupa Şampiyonası 400 metre yarışlarında Avrupa ikincisi olan Hakan Cira, sevincini Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile paylaştı.

BURSA (İGFA) – Başarı çıtasını her geçen yıl yükselten BUGES’in başarılı sporcusu, son olarak geçtiğimiz günlerde Polonya’da düzenlenen Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil ederek Avrupa ikinciliği elde etti. Gümüş madalya ile yurda dönen Cira sevincini Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile paylaştı.

BUGES Başkan Vekili Mutlu Aydın, antrenörü Güler Yaşar ve eşi Esra Cira ile Başkan Turgay Erdem’i ziyaret eden Hakan Cira, “BUGES’e ve bizlere sağladığınız destekler için çok teşekkür ediyoruz. Nilüfer Belediyesi çatısı altında çalışmalarımızı sürdürdüğümüz ve bu desteklerle ülkemizi yurt dışında temsil etme şansı yakaladığımız için gururluyuz. Şimdi hedefim, Ağustos ayında Tokyo’da yapılması planlanan olimpiyatlardan altın madalya ile dönmek” dedi.

Cira’nın elde ettiği başarının kendilerini de gururlandırdığını ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, önümüzdeki organizasyonlarda başarı çıtasını her defasında artırarak Türkiye’nin gururu olacağını söyledi.  

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu