İGF

Gaziantep’te ‘Ben Başkan Olsaydım’ mektupları yarıştı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlerin görüşleri, duyguları ve fikirlerinin alınarak şehir yönetiminde katkı sağlaması amacıyla düzenlenen “Ben Başkan Olsaydım” konulu Mektup Yarışması ödül töreni gerçekleşti.

GAZİANTEP (İGFA) – 1 milyon genç nüfusu ile ön plana çıkan Gaziantep’te, gençlerin fikrini ve istekleri doğrultusunda çalışmalarını yönlendirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi genç kuşağın şehir yönetimine katkı sunması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı’nın düzenlediği liseler arası Ben Başkan Olsaydım konulu Mektup Yarışması sonuçlandı. 883 katılımcının yazdığı mektuplarda çevre, eğitim, sağlık ve spor başta olmak üzere birçok başlıkta Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e fikirlerini ve tavsiyelerini iletti. Değerlendirme sonrasında yarışmada dereceye giren öğrencilere Büyükşehir Meclis Salonu’nda ödül töreni düzenlendi.

Ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gençlerin ele aldığı konu başlıklarının hali hazırda şehirde yürütülen faaliyetlerle örtüştüğünü, gençlerin olaylara evrensel bakabildiğini ve yarışma sonucunda ortaya çıkan fikirler doğrultusunda kurum çalışmalarını yönlendireceğini söyledi.

Yarışmada 883 katılımcı arasından birinci Zeynep İrem Sezgek olurken onu Yüksel Arslan Takip etti. Yazdığı mektupla üçüncü olan yarışmacı ise Hatice Demiray oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu