İGF

Muğla Büyükşehir’in veterinerleri kaplumbağayı hayata bağladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Veteriner ekipleri, kaza sonucu üzerinden araba geçen kaplumbağayı tedavi etti. Kabuğunda kırıklar ve vücudunda büyük yaralar oluşan kaplumbağa ölmek üzereyken, ekiplerin müdahalesiyle tekrar hayata kavuştu.

MUĞLA (İGFA) – Muğla’da bugüne kadar binlerce tıbbi müdahale ile birçok can dostu sağlığına kavuşturan Büyükşehir Belediyesi Veteriner ekiplerinin son misafiri kaza geçiren bir kaplumbağa oldu.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi önündeki otoparkta kaza sonucu üzerinden araç geçen kaplumbağanın kabuğunda önemli kırıklar ve vücudunda yaralar meydan geldi. Durumu gören vatandaşların Büyükşehir’i aramaları ile birlikte ekipler hızlıca olay yerine giderek kaplumbağayı Geçici Hayvan Bakımevine götürdü. Veteriner Hekimler tarafından yapılan cerrahi müdahale sonucunda kaplumbağanın kabuğunda meydana gelen kırıklar ve kanamaların olduğu bölgeler tedavi edilirken vücutta bulunan yabancı maddeler arındırıldı. Genel durumu iyi olan kaplumbağa kafes istirahatine alınırken tedavisinin tamamlanmasının ardından doğal ortamına salınacağı öğrenildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu