İGF

İzmir Karabağlar’da 6 ayda bin 500’e yakın hayvan kısırlaştırıldı

İzmir’de Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri pandemiye rağmen 2021’in başından bu yana sokakta başıboş dolaşan bin 500’e yakın hayvanı kısırlaştırarak yaşam alanlarına geri bıraktı.

İZMİR (İGFA) – Karabağlar Belediyesi Hayvan Sağlığı Merkezlerinde, ilçe sınırları içerisinde vatandaşlar tarafından randevu alınarak getirilen sokak hayvanlarının yanı sıra ilçede bulunan başıboş hayvanları kısırlaştırma işlemlerini de yapılıyor.

2021 yılının ilk 6 ayında hız kesmeden kısırlaştırma işlemlerine steril ortamda devam eden ekipler hayvan nakillerinin sürelerini de önemli ölçüde azalttı. Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Tahsin Yazıcı Mahallesi’ndeki Nazım Hikmet Hayvan Sağlığı Merkezi, Uğur Mumcu Parkı içindeki Üçyol Hayvan Sağlığı Merkezi ve Uzundere’de bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde, son teknolojik cihazlarla hizmet veriyor.

“Hayvan dostu kent” olarak can dostlara sağlıklı ve nitelikli hizmet vermeye devam edeceklerini söyleyen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Hayvanlarla aynı yaşamı paylaşıyoruz. Nakil araçlarımız ve uzman kadromuzla can dostlarımızın her zaman yanındayız” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu