İGF

Müzik Yarışması’nda Bursa’dan finale kalan okullar belli oldu

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip, bu sene on-line olarak düzenlenen İpana 23. Türkiye On-Line Liselerarası Müzik Yarışması’nda Bursa’dan finale kalan okullar belli oldu.

BURSA (İGFA) – Türkiye On-Line Müzik Yarışması’na bin 700 başvuru arasından finale kalan Bursalı öğrenciler, büyük bir başarıya imza atarak 158 finalist arasına adını yazdırdı.
“Grup” dalında Atatürk Anadolu Lisesi, Özel 3 Mart Halil Güleç Fen ve Anadolu Lisesi, Özel Bursa Büyük Koleji & Ertuğrul Gazi Anadolu lisesi & Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Rasim Şahinkaya Anadolu ve Fen Lisesi, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi, “Beste” dalında Hatırlatma isimli bestesiyle Özel Bursa Büyük Koleji’nden Bilge Su Aydın, “Enstrüman” dalında Osmangazi Anadolu Lisesi’nden elektro gitarist Ayberk Güngör, “Bireysel Kız Solist” dalında Çelebi Mehmet Anadolu Lisesi’nden Nurefsan Kaya, “Bireysel Erkek Solist” dalında Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi’nden Onur Cem Altuntaş Bursa’dan finale kalan isimler oldu.
Bursalı liseliler için 14 Haziran’da POWERAPP mobil uygulamasında başlayan final oylaması, 25 Haziran’a kadar devam edecek. Toplam 158 performans arasından ilk üçe girenler belirlenirken, Grup-İcra dalında birinci olan okula İpana tarafından tam teçhizatlı müzik stüdyosu kurulacak, tüm dallarda dereceye giren okullara ve öğrencilere para ödülleriyle birlikte, sürpriz hediyeler verilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu