İGF

Yeşilova Holding, kadın çalışanlarla fark oluşturuyor


Alüminyum sektöründe Bursa ve ülke ekonomisine katkı sağlayan Yeşilova Holding, ekip ve yenilikçilik değerinin önemli bir yansıması olarak kadın çalışan konusunda fark oluşturan uygulamaları hayata geçiriyor. Bu kapsamda Yeşilova Holding Kurumsal İletişim Departmanı’nın başına Gamze Demirbaş Çelebi getirildi.

BURSA (İGFA) – 1975 yılında kurulan ve bugün Bursa sanayisinde önemli bir yere sahip olan Yeşilova’nın, geçmişten aldığı güç, kadın çalışanlarıyla birlikte daha da kuvvetli bir konuma yükseliyor.

Kadınların iş hayatındaki yerinin güçlendirilmesi gerektiğini aktaran Yeşilova Holding Grup İcra Kurulu Başkanı Yalçın Yeşilova, kadın çalışanlarla birlikte sektörde fark yarattıklarını ifade etti. Yeşilova’nın metal, turizm ve otomotiv alanında çözümler sunan şirketlerinde hem üretim hem de idari birimlerde çalışanlarının yarıya yakınının kadınlardan oluştuğunubelirten Yeşilova “Şirketlerimizde finans, üretim, satış, kalite, kurumsal iletişim, insan kaynakları gibi önemli prosesleri yürüttüğümüz alanlara kadın çalışanlarımız liderlik etmekte. Kadın çalışanlarımızın; hedefli ve planlı çalışmaları, ekip çalışmasına ve işbirliğine yatkınlıkları,olumlu ve hoşgörülü bakış açısına sahip olmaları sayesinde bu alanlardaki çalışmalarımızda sektörde fark yaratan uygulamaları hayata geçirebiliyoruz. Bu kapsamda bizler kadınlarımıza iş hayatında fırsat eşitliği sağlayarak, onların sanayi kollarında görev almalarına destek veriyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu