İGF

Manisa İtfaiyesi dar sokaklarda tatbikat yaptı


Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Soma’nın ilk yerleşim yerleri arasında yer alan Darkale Mahallesi’nde yangın tatbikatı yaptı. 4 araç 12 personelle gerçekleştirilen tatbikatta olası bir yangın durumuna karşı en hızlı şekilde müdahale için tatbikat yapıldı.

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve olası istenmeyen durumlara karşı her zaman hazırlıklı olmak amacıyla gerek çalışmalarını gerekse tatbikatlarını tüm hızıyla sürdürüyor.
İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Soma’nın dar sokaklarıyla bilinen ve en eski yerleşim yerlerinden biri olan Darkale Mahallesi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Koruma altında bulunan tarihi evlerin bulunduğu Soma ilçesi Darkale Mahallesi’nde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ivedi bir şekilde müdahalede bulunmak amacıyla itfaiye ekipleri tarafından yangın senaryosuna yönelik tatbikat yapıldı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal’ın yönettiği yangın senaryosuna Soma İtfaiye Amirliği’nden 4 araç ve 12 personel ile müdahalede bulunuldu. Dar sokaklarda manevra kabiliyeti yüksek araçlar ile yapılan müdahalede tatbikat başarıyla sonuçlandı. Tatbikat sonrasında İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, ekibini tebrik etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu