İGF

İzmir Karabağlar’da Uzundere Meydanı için ilk kazma vuruldu

İzmir’de Karabağlar Belediyesi, Uzundere Meydanı ve çevresinin düzenlemesine başladı. Bu kapsamda yüklenici firmanın ekipleri, alana ilk kazmayı vurdu.

İZMİR (İGFA) – Karabağlar’da çalışmalar kapsamında 1670 metrekare yüzölçümündeki köy meydanıyla, kütüphane, muhtarlık ve spor kulübü binalarının bulunduğu alan baştan sona yenilenecek. Çalışmalarda dinlenme, sosyal etkinlik, çocuk oyun ve yetişkin spor alanlarının yapılacağı köydeki üretici kadınların öncülüğünde perşembe günleri kurulan pazaryerindeki tezgâhlar da düzenleneceği bildirildi. Çalışmalar tamamlandığında, geçmişi 300 yıl öncesine dayanan köyün meydanı yeni bir görünüme kavuşacak.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Uzundere’nin, Kavacık ve Tırazlı’yla birlikte Karabağlar’ın 3 köyünden biri olduğunu hatırlattı. Köylü kadınların öncülüğünde her perşembe kurulan yöresel ürün pazarının yoğun ilgi gördüğünü belirten Başkan Selvitopu, “Meydan projemiz, bu pazaryerinin düzenlenmesini de kapsıyor. Çalışmalar tamamlandığında meydan ve çevresi rahatlamış olacak” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu