İGF

Perinçek’ten olay iddia!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İzmir’de HDP binasına yapılan saldırının Hrant Dink suikasti ile benzer yanları olduğunu öne sürerek, “Bu suikast HDP’yi kurtarma suikastıdır” dedi.

İSTANBUL (İGFA)- Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Haber Global televizyonunda ‘Müzakere’ programına konuk oldu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Perinçek, İzmir’de HDP binasına yapılan provokatif saldırı için “Bu suikast Türkiye’ye ‘katil devlet’ densin diye yapılmıştır” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, olayın Hrant Dink suikasti ile benzer yanlarına dikkat çekerek, yaşanan olayların amacının HDP’yi mazlumlaştırmak ve Türkiye’de kaos yaratmak olduğunu vurguladı. “Bu HDP’yi kurtarma suikastidir” diyen Perinçek, “Biden planı içinde olan HDP’yi kurtarma operasyonudur. Neresinden bakarsanız RAND raporunun o senaryonun her tarafına oturuyor. Bireysel bir suikast olmadığı kesin. Bu senaryoya kanmak bizi aldatır. HDP’yi mazlumlaştırmaya , Türkiye’yi kaosa sürüklemek ve kitleler arasında kaos yaratmaya çalışıyorlar. Bu suikastin amacı ‘Katil devlet’ sloganı için. Türkiye’yi hedefe koyan ve onun otoritesini sarsmaya çalışan bir suikast bu. Bu suikast “katil devlet” densin diye yapılmıştır. Kim ilan ediyor bunu? Biden ilan ediyor. Neden? Türkiye devleti ABD’nin elinden çıktığı için” diye konuştu.

HDP İzmir İl Başkanlığı’na yönelik saldırının erken seçim senaryosuyla da örtüştüğüne işaret eden Doğu Perinçek, ” Örtüşüyor çünkü ‘bu devlet katil, bu devlet, bu iktidar vatandaşın canını koruyamıyor öyleyse gitsin’ denilecek. Türkiye’yi erken seçime götürmek isteyenler çok açık bir şekilde Atlantik ötesinden Biden ve ABD. Erken seçim istemek herkesin hakkıdır ama Türkiye’de iktidar değişikliği adı altında iktidarı değiştirme gücü olmayan, karışıklığa sürüklemeye götürmek isteyen merkez ABD’dir” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu