İGF

Sakarya’da SASKİ ekipleri görüntüleyerek tıkanıklıları çözüyor

Sakarya’da Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SASKİ ekipleri, yağmursuyu şebeke bakım ve görüntüleme işi programı dahilinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.

SAKARYA (İGFA) –  Kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının yoğun olduğu alanlarda suda erimeyen kağıt havlu, ıslak mendil ve yemek yağlarının donarak kabuklaşmasından kaynaklı kanalizasyon hattının belirli noktalarında tıkanıklık oluşturuyor.

SASKİ ekipleri 2021 yılı Kanalizasyon, Yağmursuyu Şebeke Bakım ve Görüntüleme İşi programı dahilinde, bin adet yağmursuyu ızgarası temizliği 144 bin 627 metre kanalizasyon hattı ve 44 bin 380 metre yağmursuyu hattı olmak üzere toplamda 189 bin metre görüntülü temizliği ve hatların deforme olan kısımları tespit edilerek şebeke bakım ve onarımları yapılacağını kaydetti. Ekiplerin Hacıoğlu Mahallesinde kanalizasyon, yağmursuyu şebeke bakım ve görüntüleme işi çalışmalarına devam etmektedir. Program dahilinde yağmursuyu ızgarası ve kanalizasyon, yağmursuyu görüntülü şebeke temizliği; Erenler Hacıoğlu ve Bağlar Mahalleleri, Adapazarı Tepekum, Yenigün Mahalleleri. Serdivan Bahçelievler ve İstiklal Mahallelerinde devam edeceği öğrenildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu