İGF

MASKİ’den Yazıhan’a büyük yatırım

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın, Yazıhanlılara daha temiz, daha sağlıklı ve kesintisiz içmesuyunun sağlanması konusunda verdiği söz yerine getiriliyor.

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Yazıhan İlçesi’ne bağlı 17 mahalle ve bağlı mezralarına 30 bin metre içmesuyu hattı ve 2 bin 500 tonluk içmesuyu deposu için proje çalışmalarını tamamladı. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, AK Parti Yazıhan Meclis Üyesi Kadir Yoldaş, Selim Gültekin, Ali Pektaş ve Mehmet Kılıç, projenin uygulanacağı alanda ön incelemelerde bulundu.

BAŞKAN ÖZTÜRK: BÜYÜK BİR SIKINTIDAN KURTULACAĞIZ

Yazıhan İlçesi’nin içmesuyu konusunda sıkıntılar yaşadığını aktaran Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, yapılan projenin hayata geçmesiyle birlikte büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş olacaklarını söyledi. Başkan Öztürk, “Yaz döneminde ilçemizin nüfusu üç katına çıkıyor. Karasu gurubunda beslenen 17 mahallemizde içmesuyu yetersizliği var. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın destekleriyle Kömüşhan, Durucasu, Sürür, Sinanlı, Bahçelievler, Tecirli, Bereketli, Dedekargın, Balaban, Eğribük, Mısırdere, Boyaca, Ambarcık Mahalleleri ve bağlı mezralarını kapsayacak yeni bir hat için proje çalışmaları tamamlandı. 2021 yılının sonuna doğru inşallah yeni hattımız devreye alınacak. Önümüzdeki aylarda ihalesi yapılarak işe başlanacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan başta MASKİ Genel Müdürümüz M. Yaşar Karataş’a ve ekibine ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.

KARATAŞ: PROJE ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş ise, “Yazıhan İlçemizin içmesuyu konusunda sorunlarını gidermek adına 2021 yılının başında Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın başkanlığında bir toplantı yapmıştık. Toplantıda mevcut içmesuyu altyapısının rehabilite edilerek sorunsuz hale getirilmesi konusunda mutabık kalmıştık. Başkanımızın talimatlarıyla bizlerde proje çalışmalarımızı başlatmıştık. Projemizin içerisinde 2 bin 500 tonluk bir adet içmesuyu deposu ve 30 bin metrelik içmesuyu isale hattı yapımı var. Projenin hayata geçmesiyle birlikte 15 bin nüfusun ihtiyacını karşılayacak bir çalışma yapmış olacağız. İnşallah bu sene ihalesini yaparak hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başlayacağız” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu