İGF

Selahattin Gürkan’dan mahallelere ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kale İlçesi Karaağaç ve Gülenköy Mahallelerinde asfaltlama, yol bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapılan çalışmaları Kale Belediye Başkanı Murat Koca ve muhtarlarla birlikte inceledi

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Karaağaç ve Gülenköy mahallelerine yaptığı ziyaretler sırasında kurban kesilerek karşılandı. Mahallelerde yapılan asfalt çalışmalarıyla alakalı bilgiler veren Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, “Bölgemizde yol genişletme çalışmalarını tamamlamıştık. Mahallelerimizde elek altı malzememizi hazırladık ve serme sıkıştırma işlemlerini yapıyoruz. Döküm ve astar çalışmalarını yaparak mahallelilerimizin hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Karaağaç Mahalle Muhtarı Erol Bozyiğit, “Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar özellikle dağ köyleri kısmında olan mahallelerimiz ilk defa altyapı ve üst yapı ile tanıştı. Geçen iki yıllık süre içerisinde çok hizmet aldık. Azda olsa eksiklerimiz olsa da eksiklerimizin ileriye dönük olarak hep birlikte tamamlanacağına inanıyorum. Başkanımıza mahallelilerim adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gülenköy Mahalle Muhtarı Kazim Çiçek’de yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür etti.

Kale Belediye Başkanı Murat Koca’da Karaağaç ve Gülenköy mahallelerine geçen yıldan itibaren çalışmaların yapıldığını ve bundan dolayı Başkan Gürkan ve ekibine teşekkür ettiklerini söyledi.

Kale İlçesi Aluçlu Bölgesinde bulunan 8 mahallede çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, “8 mahallemizin hepsinde de Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımız yoğun bir çalışma içerisindeler. Malatya’nın 13 ilçesinin 718 mahallesinin her tarafında Büyükşehir Belediyesi olarak çalışıyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu