İGF

İstanbul’da fırsat eşitliğine 11 yeni kreş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, açacağı 11 yeni tesis ile İstanbul genelindeki kreş sayını 31’e çıkaracak. Kreşlere ön başvuru ve kayıt yenileme için son tarih 28 Haziran. 

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kreş hizmetlerini kent genelinde yaygınlaştırmayı sürdürüyor. Yeni açılacak 11 tesis ile İstanbul’daki kreş sayısı 31’e çıkacak. İstanbul’a 150 yeni kreş hedefine bir adım daha yaklaşılacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Buradan yetiştiğini söyleyenleri gördükçe onur duyacağımız en önemli projemizdir” diyerek başlattığı çalışma kapsamında Esenler, Çatalca, Büyükçekmece, Sancaktepe, Gaziosmanpaşa’da birer; Küçükçekmece, Kartal ve Maltepe’de ise ikişer yeni kreş, halkın hizmetine sunulacak. 

KREŞLER TAM DONANIMLI

İBB tarafından İstanbulluların hizmetine sunulan kreşler tam donanımlı. Çocuklar için bir etkinlik merkezi olarak tasarlanan tesislerde derslikler, kapalı aktivite ve oyun alanları, yemekhane, mutfak, teraslar, bekleme odalarının yanı sıra idari birimler ve teknik hacimler bulunuyor. Eğitimler, deneyimli bir kadro tarafından veriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu