İGF

Gökmenlerin mimarlarıyla öğretmen eğitimlerine başvurular başladı

Yürütücülüğünü Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı “Gökmenlerin Mimarlarıyla Mavi Bilyeden Uzaya” isimli proje kapsamında gerçekleştirilecek öğretmen eğitimleri için başvurular başladı.

BURSA (İGFA) – Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gökmen Uzay ve Havacılık Merkezi (GUHEM) katkılarıyla geliştirilen projede uzman eğitimciler, Türkiye’nin çeşitli illerinden seçilen 60 sınıf öğretmenine belirli program çerçevesinde eğitimler verilecek.
TÜBİTAK 4004 doğa eğitimi ve bilim okulları destekleme programında desteklenecek 100 proje arasına giren proje kapsamında Türkiye’de ilk kez çeşitli illerden seçilen devlet ve özel okullarında aktif olarak görev yapan 60 sınıf öğretmenine astronomi, uzay bilimleri, havacılık alanlarında eğitim verilecek.
Yürütücülüğünü Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı projeye başvurular https://mavibilyedenuzaya.wordpress.com/basvuru/ adresinden yapılabiliyor.
GUHEM’de gerçekleşecek eğitim çalışmaları, 22-26 Ağustos ve 27-31 Ağustos tarihleri arasında 5’er günlük sürelerde 30’ar kişi ile 2 grup halinde yapılacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu