İGF

Yıllar sonra Didim’de Apollon Tapınağı’nda konser

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun, Apollon Tapınağı’nda gerçekleştirdiği “Yaza Merhaba Konseri” protokol üyeleri ve turizm temsilcilerine müzik ziyafeti yaşattı.

Kemal ETLEÇ (Didim Postası) – Aydın’da Didim Apollon Tapınağı’nda İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun Şavk Eryürek şefliğinde başlayan konserde halk oyunları ekipleri Ege yöresine ait oyunlar sergiledikten sonra solistler tarafından solo ve düet şarkılar ile türküler söylendi. Havanın kararmasının ardından ışıklarla renklendirilerek devam eden etkinlikte değerli sanatçı Mahmut Tuncer sahne alarak izleyenleri büyülerken, çalınan eserler ve söylenen parçalar izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Konser sonunda Aydın Valisi Hüseyin Aksoy pandemi şartları sebebiyle 1,5 yıl aradan sonra böylesine değerli bir mekanda konser verilmesi turizm sezonunu olumlu yönde etkileyeceğini ifade ederek etkinliğe destek verenlere teşekkür etti. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu adına şef Şavk Eryürek ve konsere katılarak renk veren değerli sanatçı Mahmut Tuncer’e olaket takdim ederek teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu