İGF

Gaziantep’in su yönetimi için Bakanlık protokolü

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Gaziantep’in içme ve kullanma suyu sisteminin analizinin yapılmasını sağlayacak “Gaziantep İli Kaynaktan Musluğa İçme ve Kullanma Suyu Güvenliği Planı’nın Hazırlanması Projesi” için protokol imza töreni düzenlendi.

GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep’te su yönetiminde yeni bir pencere açacak “Gaziantep İli Kaynaktan Musluğa İçme ve Kullanma Suyu Güvenliği Planı’nın Hazırlanması Projesi” için organize edilen protokol töreni Tarım ve Orman Bakanlığı’nda gerçekleştirildi. Törene Tarım Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak, Su Yönetimi Genel Müdürü Bilal Dikmen, GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, Bakanlık yetkilileri ve yüklenici firma temsilcileri katıldı.

“Gaziantep İli Kaynaktan Musluğa İçme ve Kullanma Suyu Güvenliği Planı’nın hazırlanması Projesi, yaklaşık 900 gün sürecek. 2023 yılının son çeyreğinde projenin nihayete ermesi hedefleniyor. Bunun yanı sıra projenin iki önemli çıktısı olan içme ve kullanma suyu özelinde hazırlanmış “Acil Durum Eylem Planları” ile hazırlanacak “Rehber Doküman” sayesinde su yönetiminde kritik yol haritaları belirlenerek şehirde yaşanacak olası su sorunlarına karşı önlem alınması planlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu