İGF

Bursa Gemlik’ten ticari ve akademik Ankara teması

Bursa’nın Gemlik ilçesindeki ticari ve akademik protokol, Ankara’da Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece ile Bursa Milletvekili Zafer Işık’ı makamlarında ziyaret etti.

Tarık ŞEKER (Gemlik Basın)– Ankara’da temaslarda bulanan Gemlik’ten akademik ve ticari heyet, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Ayşe Ayşin Işıkgece, ve Bursa Milletvekili Sayın Zafer Işık’ı makamında ziyarette etti. Görüşmelerde Sofralık Zeytinde Destekleme Tutarları, Sofralık Zeytin Lisanslı Depoculuğu, Kalibre Denetimleri, Coğrafi İşaretli Ürünlerin Fason Üretimi, Çiftçi Kayıt Sistemleri (ÇKS), Coğrafi İşaret Bilinirliği, Kamu Spotu, Coğrafi İşaret Denetimleri hakkında yapılan çalışmalar ile ilgili sorunlar ve çözüm önerileri detaylı konuları görüştü.
Ziyarette Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’ye görevinde başarılar dileyen heyet, Coğrafi İşaretli Gemlik Zeytini hediye ederek plaket takdim etti.
Gemlik’ten Ankara temaslarına katılanlar arasında; Gemlik Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır, Meclis Başkanı Mustafa Doğan, Genel Sekreter Bahadır Selvi, Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomi Bölümü Prof. Dr. Sertaç Dokuzlu, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Genel Sekreter Emre Gemicioğlu, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı, Meclis Başkanı Murat Öztürk ve Genel Sekreter Gürol Erol yer aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu