İGF

Bursa Mudanya’da ‘Hasköy Soğuk Hava Deposu’ için zemin etüdü

Bursa’nın Mudanya ilçesi Hasköy Mahallesi’nde hayata geçirilecek Soğuk Hava Deposu projesinde zemin etüdü çalışmalarına başlandı.

BURSA (İGFA) – Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Başkan Yardımcısı Nisa Yılmaz Kartaltepe ile birlikte Hasköy’de 4 bin 349 metrekarelik alanda bin 600 metrekareolarak planlanan Soğuk Hava Deposu çalışmalarını yerinde inceledi.  Soğuk Hava Deposu projesi kapsamında aynı zamanda kadınların ve çocukların kullanabileceği sosyal yaşam alanı hayata geçirilecek. Kadınlar üretirken çocukları da sosyalleşme imkanı bulacak.

Zemin etüdü çalışmalarının ardından vakit kaybetmeden inşaat başlayacaklarını açıklayan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “İlerleyen günlerde de proje demokrasisi gereği Hasköy’deki hemşehrilerimizle bir araya gelerek, projemizi anlatacak, görüş ve önerilerini alacağız. Yılın 12 ayı tarladan çıkan ürünler, satış aşamasına kadar tazeliğini ve değerini muhafaza edebilecek. Kadın üretim ve kalkınma kooperatiflerinin çalışmalarını destekleyecek, köylerde üreten kadınlar için üretim atölyeleri oluşturacağız. Hasköy kadınları üretirken çocukları da sosyalleşme imkanı bulacak” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu