İGF

Bursa’da Osmangazili gençler potayla buluşuyor

Bursa’da bugüne kadar hayata geçirdiği sosyal projelerle fark oluşturan Osmangazi Belediyesi, her mahalleye bir spor tesisi kazandırma hedefiyle başlattığı çalışmalarınayenilerini eklemeye devam ediyor.

BURSA (İGFA) – “SporlaGelişen Bursa; Sağlıklı Yetişen Nesiller”sloganıyla spora ve sporcuya yönelik ciddi yatırımlar yapan ve yaptığı bu yatırımlar ile pek çok yerel yönetime örnek olanOsmangazi Belediyesi, ilçeye 10 yeni basketbol sahası daha kazandırdı.Gençlik ve Spor Bakanlığı ile işbirliğindegerçekleştirilen proje kapsamında ilçenin 10 farklı noktasında 19×10 metre ebatlarında karşılıklı iki potası bulunan basketbol sahası inşa edildi.

Osmangazi Belediyesi tarafından Gündoğdu Mustafa Kemal Caddesi,Alaşar4.Ata Sokak,Yunuseli4. Cesur Sokak, Geçit 2. Geçit Sokak, Hamitler 1. Karıncalı Sokak, Hüdavendigar 3. Vardar Sokak,Sırameşeler 7.Ulu Sokak,Demirtaş Cumhuriyet Caddesi,Selamet1.Kurtuluş Sokak veDemirtaş 1249. Sokak’tainşa edilen basket sahalarının yapımı tamamlandı.

Dündar: “Sağlıklı Nesiller Yetiştiriyoruz”

Bugünekadar ilçede atletizm, yüzme, tenis, atıcılık, badminton, judo gibi pek çok farklı branşta altyapı yatırımları gerçekleştirdiklerini söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, son olarak yeni basketbol sahaları kazandırdıklarını ifade etti. Spora yaptıkları yatırımların meyvelerini aldıklarını belirten Dündar, “Osmangazi Belediyespor çatısı altında yetişen pek çok sporcumuz, katıldıkları ulusal ve uluslararası müsabakalarda elde ettikleri derecelerle bizleri gururlandırıyor. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyarak, onları sporla buluşturup sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak bizlerin en büyük görevi. Bizde bugüne kadar bu görev sorumluluk bilinciyle hareket ederek, onları sporla buluşturmak için ciddi yatırımlar yaptık. Son olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz 10 basket sahasının inşaatını tamamlayarak ilçemize kazandırdık. Her biri 19×10 metre ebatlarında olan basket sahalarında karşılıklı iki pota bulunuyor. Ayrıca, etrafı tel örgülerle çevrili.Osmangazi’mize, gençlerimize hayırlı olsun” dedi.   

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu