İGF

Sakarya’dan sağlığa yeni neferler

Sakarya’da SAÜ Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi mezuniyet törenine gerçekleştirildi. SAÜ öğretim üyelerinin konseri ile başlayan programda mezun öğrencilerin aileleri duygusal anlar yaşadı.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya’nın sağlık ordusuna yeni neferler katıldı. SAÜ Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi mezuniyet töreninde konuşan fakülte birincisi Dr. Sümeyye Karapınar, 6 yılda dolu dolu bilgiler öğrendiklerini belirterek, sağlık ordusuna katılmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, “Mesleğinizi yaparken kimsesizlerin hakkını koruyun ve onlara kimse olun” uyarısında bulunurken, “Bir hasta ile karşılaşınca hep acaba demeyi bilin ve hep şüpheci olun. Ekibinize güvenin. Önünüzde olacak herkese saygı ile yaklaşın. Unutmayın ki sizler bizim sağlığımıza yön vereceksiniz. Pandemi döneminde hayatını kaybeden tüm meslektaşlarımı saygı ve özlemle anıyorum. Sizin yanınızda olan tüm aileleri tebrik ediyorum. Allah bu güzel yolculuğunuzda yar ve yardımcınız olsun” ifadelerini kullandı.

Mezun olan öğrenciler hep birlikte kep fırlattı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu