İGF

Bursa Mudanya’da sele teslim olan Tirilye’ye Büyükşehir’den altyapı atağı

Bursa’da ay başında sağanak yağışlar dolayısıyla sele teslim olan Mudanya’ya bağlı Tirilye Mahallesi’ni ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sağlıklı bir altyapıyla Tirilye’nin turizm anlamında daha fazla gelişeceğini söyledi.

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da çalışmaları yerinde görmek ve vatandaşlarla sohbet etmek amacıyla Tirilye Mahallesi’ni ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti İlçe Başkanı İnci Söğütlü, meclis üyelerinin de yer aldığı ziyarette, Başkan Alinur Aktaş çalışmalar ve son durum hakkında BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç tarafından bilgilendirildi.

Afetin yaşandığı caddeyi gezen Başkan Aktaş, vatandaşlar ve esnafla sohbet ederek ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Yaşanan afetin ardından kısa sürede ekiplerin olaya müdahale ettiğini belirten vatandaşlar, BUSKİ ve Büyükşehir Belediye çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Sel afetinin yaşandığı günü anlatan Tirilye Mahalle Muhtarı Süleyman Alkız, yolun kısa sürede taşlarla ve sularla kapandığını, olay yerine gelerek ilk olarak vatandaşlarla müdahale ettiklerini, ardından BUSKİ personelinin kısa sürede olay yerine gelerek araçlarıyla çalışmaya başladığını söyledi. Muhtar Alkız, hassasiyetinden ötürü Başkan Alinur Aktaş’a teşekkür etti.

Tirilye’deki yoğun çalışmalarla iki gün içerisinde hayat normale döndüğünü anımsatan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, mahalle için 5 milyon 200 bin TL bedelle içme suyu çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Arıtma ve kanalla alakalı çalışmaları da akabinde gerçekleştireceklerini belirten Aktaş, “İhale aşamasında. Sadece arıtma tesisinin yeriyle alakalı bir sıkıntı var. 6 ayrı yer incelendi ancak bir sonuca getiremedik. Onu halledeceğiz. Sağlıklı bir altyapıyla Tirilye’nin çok daha fazla misafir ağırlayacağına, turizm anlamında daha fazla gelişeceğine inanıyorum. Bu süreçte gayretli çalışmalarından ötürü Büyükşehir ve BUSKİ ekiplerine teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi 25 araç ve 50 civarındaki personelle verdik. Herhangi bir can kaybı olmadan vatandaşımızın, muhtarımızın ve ekiplerimizin özverili çalışmasıyla sıkıntıyı atlattık” diye konuştu.

Hatırlaacağı gibi, Tirilye’de etkili olan sel afeti, kaldırım taşlarını yerinden sökmüş, bazı ev ve işyerleri sular altında kalırken, bir okul sel sularına teslim olmuştu. BUSKİ’nin 24 personel ve 12 iş makinesi, Büyükşehir Belediyesi’nin de 14 personel ve 11 iş makinesi ile yaptığı çalışmalarda ev ve iş yerlerine dolan sular vidanjörlerle tahliye edilirken, çamurla kaplanan yollar temizlenip, zarar gören yolların da onarımı yapılmıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu