Doğa Tarım

Bursa’daki okul etkinlikleri öğrencilere yaşam becerisi kazandırıyor

MEB’nın takvim çerçevesinde öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusundaki eğitimler Bursa’daki okullarda da 2 Temmuz’a kadar devam edecek.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan TOKİ Şehit Jandarma Er Ali Bakış İlkokulunda gerçekleştirilen etkinlikler öğrencilerin gelişimlerine önemli katkı sağlıyor.

TOKİ Şehit Jandarma Er Ali Bakış İlkokulu Müdürü Ali Sevinç, okulun idareci ve öğretmenleriyle birlikte MEB 2023 eğitim vizyonu kapsamında okulda oluşturulan beceri atölyeleri ile okul bahçesini kullanarak öğrencilerin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif alanlarda okula ve sınıfa özel düzenlenmeler yaptı.

Okulda; Yaşam Becerileri Atölyesi, Zekâ Oyunları Atölyesi, Drama Atölyesi, Yabancı Dil Atölyesi, Tabiat ve Hayvan Bakım Atölyesi, Bergüzar Masal Köşkü, Okuma Atölyesi (Kütüphane), Salon Sporları Atölyesi, Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik Atölyesi olmak üzere 10 adet beceri atölyesi bulunuyor.

Okuldaki etkinlikler bu dönemle sınırlı kalmıyor ve belli bir plan çerçevesinde yıl boyunca devam ediyor. Özellikle salgın süresince okulundan ve arkadaşlarından uzak kalan öğrenciler gerçekleştirilen etkinliklerde arkadaşlarıyla birlikte özledikleri oyunları oynuyor, müzik atölyesinde ritim duygusunu geliştiriyor, birlikte pasta yapıyor, sportif faaliyetlere katılıyor. Zekâ oyunları, masal dinleme, kitap okuma gibi etkinliklere katılan öğrenciler; okulda oluşturulan alanlarda meyve sebze dikimleri yaparak tabiat hakkında bilgi sahibi oluyor. Okul bahçesinde bulunan kümeste tavukları besleyen öğrenciler, okulun maskotu haline gelen Mecnun isimli köpek ile zaman geçirerek doya doya hayvan sevgisini tadıyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu