İGF

Bakan Akar: Teröre ağır darbe!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bu yıl içinde etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2 bin 631 olduğu açıkladı.

BATMAN (İGFA) – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 14'üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığı Sancak Tevdi Töreni'ne katılmak üzere gittiği Batman'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Akar, bu yılın başından itibaren etkisiz gele getirilen terörist sayısı 2 bin 631 olduğunu söyledi.

“Geldiğimiz noktada terör örgütündeki çöküşü görüyoruz” diyen Bakan Akar,  TSK'nın Cumhuriyet tarihinin en önemli faaliyetleri yaşadığını belirtti. Omuz omuza mücadelede bu yılın başından itibaren etkisiz gele getirilen terörist sayısı 2 bin 631 olduğunu kaydetti. “Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde” diyen Bakan Akar, “En son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye'nin tarihi, değerleri, coğrafyası ve ordusuyla büyük ve güçlü bir ülke olduğunu dile getiren Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen milli, manevi ve mesleki değerleriyle, milletimizin sevgisi, güveni, duasından aldığı ilhamla aklın ve bilimin ışığında, Anayasa çerçevesinde ve yasalar doğrultusunda, Sayın Cumhurbaşkanımızın, sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında, milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

https://www.youtube.com/watch?v=edscK8EmGgI?start=360
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu