İGF

Türkiye Offroad Şampiyonası 6. ve son yarışı yapıldı

Petlas 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası 6. ve son yarışı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla Kahramanlar Offroad Kulübü tarafından 11-12 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. 15 farklı ilden 21 araç ve 42 sporcunun katıldığı yarışta, ekipler ilk gün orman ikinci gün ise seyirci etabında kozlarını paylaştılar.

Kapıçam Tabiat Parkı’nda gerçekleştirilen yarışmanın ardından, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde birinciliği genel klasmanda 124 puanla Bitci Racing Team’den Ertan Nacaroğlu-Ali Emre Yılmaz ikilisi elde etti. Genel klasman ikincisi 102 puanla ANDOFF Offroad Team’den Bekir Sami Başkal-Önder Akcengiz olurken, üçüncülük ise Mustafa Saray-Samet Zurnacı ekibinin oldu.

Can-Am X3 ile yarışan Ertan Nacaroğlu-Ali Emre Yılmaz ekibi aynı zamanda Sınıf SSV birincisi olurken, Sınıf 2’de Suzuki Samurai ile Nihat Keskin-Yasemin Biber Toker, Sınıf 3’te Mitsubishi Pajero ile Özgür Sarı-Harun Ulusoy ve Sınıf 4’te de Isuzu Rodeo ile Bekir Sami Başkal-Önder Akcengiz birincilikleri paylaşan ekipler oldular. Yarışın takımlar birincisi ise Bitci Racing Team oldu.

Yarış sonunda dereceye giren sporcular, ödüllerini düzenlenen törenle alırken, uzun bir aradan sonra parkurlara geri dönen Ertan Nacaroğlu Bitci Racing adına yarıştığı Petlas 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası'nda sezonu şampiyonlukla tamamlamayı başardı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu