İGF

Çocuklar Sakarya Macera Parkı’nı ziyaret etti

Karaman’da bulunan Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda ip parkuru ve kaydırağı, serbest düşüş ve aksiyon kulesinde uygulamalı eğitim gören öğrenciler özgüven ve takım olma bilinci kazanıyor.

SAKARYA (İGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde faaliyete geçirdiği sportif tesislerde eğitim, sosyal aktivite ve eğlence programlarına ara vermeden devam ediyor. Karaman’da bulunan Yenikent Şehir Ormanı içerisinde kurulu Büyükşehir Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı, hizmete alındığı ilk günden bu yana eğitimin ve adrenalinin merkezi oldu. Parkta görevli alanında uzman personeller, Sakarya genelindeki okullardan gelen öğrencilere uygulamalı eğitim veriyor.

Öğrenciler, bu eğitimlerde ve farklı oyunlarla özgüven, birliktelik ve takım olma bilincini kazanıyor. Son olarak Namık Kemal Ortaokulu öğrencileri, Macera Parkı’nın misafiri oldu. Kalabalık grup burada tüm alanlarda uygulamalı eğitim gördü, personelden bilgiler aldı. Erken saatten, geç saatlere kadar süren programda gençler, heyecan ve bilgiyle dolu bir gün yaşadı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu