İGF

İzmir Bergama Batı Anadolu Serbest Bölgesine hazırlanıyor

Bergama Ticaret Odası, Bergama Aşağıkırıklar Mahallesi’nde faaliyete başlayacak olan Batı Anadolu Serbest Bölgesi bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yaptı.

İZMİR(İGFA)- Bölge iş insanlarının yoğun katılımıyla düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan BERTO Başkanı Fikret Ürper; “BASBAŞ ile birlikte bölgemiz hızla değişip gelişecek. Bu gelişme, büyük bir istihdam açığı yaratacak. Burada önemli olan nokta, bu istihdamın nasıl sağlanacağı konusu. Eğer vasıfsız olan iş gücümüzü hızlı bir şekilde vasıflı hale getirebilirsek, BASBAŞ, bölgemizdeki binlerce insana büyük bir istihdam sağlayacaktır. Hep birlikte bunun için çalışmalıyız. Bugün burada, Bergama, Dikili ve Kınık'ı da içine alan bölgemizi ilgilendiren büyük bir gelişme için bir araya geldik” dedi.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu; “Bergamamıza kurulacak olan BASBAŞ, 20 Bin insan için istihdam kapısı olacak. Kurulacak olan bu serbest bölge, Bergama'yı ve bölgemizi değiştirecek” dedi. 

ESBAŞ CEO'su Dr. Faruk Güler; “Bugün Ege Serbest Bölgesi'nde 22 Bin kişi çalışıyor. ESBAŞ'ın bulunduğu Gaziemir, Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilçesi unvanına sahip. Bu da ESBAŞ'ın yarattığı büyük istihdam alanı sayesindedir. İşte Bergama'da kuracağımız BASBAŞ ile birlikte de bu olacak. Adım adım burada büyük bir istihdam sağlanacak” ifadelerini kullandı. 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu