İGF

Belediye bütçesi 950 Milyon TL

Plan ve bütçe komisyonunun çalışmaları neticesinde son şekli verilen Batman Belediyesi’nin 2022 Mali Yılı bütçesi belli oldu. Belediye meclisi, 950 Milyon olarak belirlenen bütçeyi kabul etti.

Ercan ARSLAN (BATMAN HABER )- Batman Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonunda son şekli verilen Batman belediyesinin 2022 yılı bütçesi, 950 Milyon TL olarak kabul edildi. Bütçe ile ilgili görüşlerini paylaşan Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Batman Belediyesi’nin 2022 Mali Yılı bütçesi, komisyonun gerekçeli raporuyla karara bağlanmak üzere Belediye Meclisi’nce kabul edildiğini belirtti.

Şahin, “Bütçemiz yatırım bütçesidir. Bütçemizde; çalışana, emekliye, işçiye, işsize kısaca Batman’da yaşayan her bir vatandaşımıza hizmet üretecek kaynak ayrılmıştır. Bu kapsamda Belediye Meclisi tarafından kabul edilen 2022 Mali Yılı bütçesiyle toplam 950 Milyon TL ödenek tahsis edilmiş ve 900 Milyon TL gelir öngörülmüştür. Gelir gider arasında oluşan 50 milyon TL’lik farkın, borçlanmayla karşılanacağı öngörülerek bütçe denkliği sağlanmıştır. Belediye gider bütçesinin belirlenmesinde personel giderleri, Sosyal Güvenlik Kurumları’na verilen kurum katkısı, Mal ve Hizmet Alımları ile yapım işleri, sermaye ve görev giderleri başta olmak üzere her bir harcama kalemi ayrı ayrı planlanmıştır. Şehrimizin temel alt ve üst yapı ihtiyacı, hizmet binaları ile mevcut hizmet alanlarının bakım, onarım ve işletme giderleri, kent temizliği, şehir içi toplu ulaşım, yol, kaldırım, su, kanalizasyon, cenaze hizmetleri, kültürel etkinlikler ve sosyal çalışmalar ile transfer harcamaları göz önünde bulundurulmuştur. Maksadımız bütçeyle verilen ödenekleri en rasyonel şekilde kullanarak kısıtlı imkanlarla optimum hizmet üretmektir” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu