İGF

Kocaeli’nde İZGİM kadın girişimcilere destek olmaya devam ediyor

İZGİM’in toplumsal güçlüklere karşı direnen ve kararlılıkla yoluna devam eden kadın girişimcilerinden birisi olan Bilge Demirkök, başarı hikâyesi ile hemcinslerine ilham veriyor.

KOCAELİ(İGFA)- İzmit Belediyesi Bünyesinde bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM), hem aile ekonomilerine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmalarına imkân tanımaya devam ediyor.

İZGİM ile hayatında yeni bir sayfa açan kadın girişimci Bilge Demirkök, başarı hikâyesi ile diğer kadınlara örnek oluyor.  Kadın Girişimciler Merkezi‘nde hediyelik obje atölyesinde 5 girişimcisiyle birlikte üretime başlayan Demirkök, şu anda birçok zücaciyelere, çiçekçilere, hediyelik obje satan mağazalara ve İSTOÇ’ a ürün satan bir iş kadını haline geldi. İş ağının genişlemesiyle birlikte, evlerinden çalışmak zorunda olan 22 kadına da fason iş veriyor. Bu şekilde işi öğrenen kadınlar, bir süre sonra kendi üretimlerini yaparak kendi ürünlerini pazarlama imkânı buldu.  

Girişimcilere tavsiyelerde de bulunan Bilge Demirkök, “Satış ağlarının ve işlerinin oturması için en az bir yıla ihtiyaçları olduğunu bilmeleri ve bu süreçte ümitsizliğe kapılmamaları gerekiyor. Ayrıca İzmit Belediyesinin imkân sağladığı günübirlik stantlar ve dükkânlar, ürünlerin tanıtılması hususunda çok büyük önem arz ediyor. Bu alanlar sayesinde siparişler alıyor ve ürünlerimizi vatandaşlarla buluşturabiliyoruz. Son olarak da; Hayalleri, hedefleri olan inancını asla bırakmasın. Azmettikten sonra her yol başarıya çıkar” dedi.
 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu