İGF

Kültür ve Turizm’den Malatya’ya yatırım ziyareti

Malatya Uluslararası Film Festivaline katılmak üzere Malatya’ya gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Bakanlık tarafından desteklenen projeler ile Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden yatırımları yerinde inceledi.

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte inceleme gezisi gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ilk olarak İnderesi Tabiat Parkında incelemelerde bulundu. Başkan Gürkan, İnderesi Tabiat Parkı içerisinde yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

İnderesi Tabiat Parkı ziyaretinin ardından Bakan Yardımcısı Demircan ve Başkan Gürkan, Malatya hafızasında önemli bir yere sahip olan ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarının yapıldığı Kuyumcular Çarşısını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiler.

Bakan Yardımcısı Misbah Demircan, Malatya'da özverili çalışmalardan ötürü tebrik etti. Demircan’a ziyaret anısına Kayısı ve Arslantepe’de imal edilen tarihin en eski kılıcının replikası takdim edildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu