İGF

Sivas’ın yeni tatil mekanı Bungalov Evler

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bungalov Evler ile birlikte Sıcak Çermik, Sivas’ın parlayan yıldızı olacak. Şehrimiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

SİVAS (İGFA)- Uzun yıllar Sivas'ın tatil mekânlarından biri olan Sıcak Çermik, özel sektör eliyle yapılan yeni termal oteller, belediye ve valilik tarafından inşa edildi. Çermikteki turizm potansiyelinin iyi kullanılması adına yatırımlarına devam eden Sivas Belediyesi, bölgenin güney kısmına Bungalov tipi evler inşa ediyor. İçerisinde termal suyun da bulunduğu evlerin inşaat çalışmaları yüzde 50 seviyesine ulaştı.

Çalışmaların yürütüldüğü bölge incelemelerde bulunan Bilgin; “Sıcak Çermik Sivas’ın önemli turizm bölgelerinden birisi… Bu bölgeye kazandırdığımız Altın Kale, Çadır Kent ve Bungalov Evler ile birlikte inşallah Sıcak Çermik’i tatil köyü hüviyetine getireceğiz ve Sivas'ı dünyaya daha güzel tanıtmış olacağız. Sıcak Çermik'te Belediyemize ait otelimiz var, yine Aqua Park projesi de tamamlandı. Pandemiden dolayı hizmete açamadık ama inşallah ortam biraz daha normalleşince hizmete sunacağız” dedi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu