İGF

İşverenlere SGK ve İşkur destekleri anlatıldı

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NiTSO), 50 ve üzeri işçi çalıştıran firma temsilcileriyle bir araya gelerek güncel SGK ile İŞKUR destek ve uygulamalarının anlatıldığı bir toplantı gerçekleştirdi.

Murat Karakaya (NİĞDE İGFA)- Grand Otelde gerçekleştirilen toplantıya, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu, NiTSO Meclis Başkanı Serdar Ecemiş Niğde Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık, NTB Meclis Başkanı Haluk Çakmak, Niğde Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nail Van, Niğde SGK ve Niğde İŞKUR Uzman ve Denetmenleri ve 50 ve üzeri işçi çalıştıran firma yetkilileri katıldı.

Katırcıoğlu; “Niğde Ticaret ve Sanayi Odası olarak pandemi süreci boyunca, meclis üyelerimiz, komitelerimizle, üyelerimizle sürekli iletişim halinde olduk ve sektörlerimizi takip ettik.

İş dünyamızın, bu sıkıntılı süreci mümkün olan en az hasarla atlatabilmesi için alınması gereken tedbirler konusunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile birlikte mücadele süreçlerine aktif katkı sunduk. Biliyoruz ki bu süreçte iş dünyasına yönelik Odamız ve tüm Odaların önerileri doğrultusunda, TOBB öncülüğünde gerçeklesen girişimlerle alınan tedbirler hususunda, üyelerimizi bilgilendirmek ve iletişimde kalmak çok önemliydi.

İş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlenerek, sahadaki sıkıntıları, en hızlı şekilde, kamu idarelerine ilettik. Geçmişte gündeme getirdiğimiz konuların büyük bir kısmı hayata geçti, geçmeye de devam ediyor. Vergi ve prim ertelemeleri, indirimleri, kısa çalışma desteği, kredi paketleri, gelir ve kira destekleri çıkması için TOBB aracılığı ile kamu idarelerine ilettik ve bu desteklerin çıkmasında katkı sağladık.

Vergi, Bilişim, finansal suçlar, finansal ve sendikal uyuşmazlıklar, kamulaştırma davaları artık ihtisas mahkemelerinde görülecek. İş dünyası olarak yıllardır talep ettiğimiz ihtisas mahkemeleri de hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu