İGF

Özdemir: “Niğde’de kış mevsimini sorunsuz geçireceğiz”

Niğde Belediyesi, kış ayında ortaya çıkabilecek sorunlara karşı önlem almaya devam ediyor. Bu kapsamda belediye ekipleri yağmur suyu tahliye mazgallarını onarıp bakıma alarak temizleye başladı.

Murat Karakaya (NİĞDE İGFA)- Niğde Belediyesi, kış ayları boyunca etkili olabilecek yağışlar öncesi su taşkınlarının önüne geçmek amacıyla yağmur suyu hatları ve mazgallarını temizleyerek sorunlu yerlerde bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri tarafından başlatılan çalışma şehrin ihtiyaç duyulan tüm cadde ve sokaklarında yürütülüyor. Ekipler, yağmur suyu hattı mazgallardan su geçişini engelleyen pet şişe, sigara izmariti, plastik ambalaj, kuru ağaç dalları, toprak ve hafriyat kalıntıları gibi çeşitli atıkları temizliyorlar ve aynı zamanda bakım ve onarımı sağlıyorlar.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Niğde Belediyesi olarak hemşerilerimizin daha huzurlu bir kış mevsimi geçirmesi için çalışmalara devam ediyoruz. Bu kapsamda belediye ekiplerimiz şehrimizin farklı noktalarındaki yağmur suyu hatlarında bakım ve onarım gerçekleştiriyorlar ve yağışlardan dolayı meydana gelebilecek olası su taşkınlarının önüne geçmek için yağmur suyu hattı mazgallarını temizliyorlar. Hedefimiz hemşerilerimizin kış mevsimini sorunsuz bir şekilde geçirmelerini sağlamaktır” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu