İGF

Batman Üniversitesi’nde duygu dolu anlar

Batman Üniversitesinde kurulan Şehit Şenay Aybüke Yalçın Dersliği’nin açılışı, şehit öğretmenin babası Sadık Yalçın’ın katıldığı törenle yapıldı. Açılışta duygulu anlar yaşandı.

Ercan ARSLAN (BATMAN HABER)- Batman’ı ziyaret eden Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK heyeti, bölge illerinin üniversite rektörleri ve Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ile birlikte Valiliği ziyaret ederek Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’den şehrin son durumunu görüştü.

YÖK Başkanı Özvar, daha sonra Batı Raman Kampüsü Güzel Sanatlar kurulan Şehit Şenay Aybüke Yalçın Dersliği'nin açılışını yaptı. Açılışa, şehit öğrenmen Şenay Aybüke Yalçın’ın Safranbolu’da yaşayan babası Sadık Yalçın da katıldı. Üniversitenin son zamanlardaki çalışmaları, program ve projelerini oldukça beğenen Özvar, akabinde açılışı yapılan derslikte Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine yönelik ilk dersi verdi. Özvar, ders sonrası Magosa Limanı türküsünü öğrencilerle birlikte söyledi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “Rektör hocamızın davetiyle Batman üniversitesine ziyaret gerçekleştiriyoruz. Bu ziyarette çok anlamlı bir organizasyona vesile oldu. 22 yaşında genç bir öğretmenimiz Aybüke Yalçın, vatanına, milletine öğretmenlik vazifesini icra ederken terör örgütünün hain kurşunlarına hedef oldu ve şehit oldu. Kendisine Allahtan rahmet diliyorum. Öğrenciler fakültenin içinde adına yaşatmak maksadıyla bir sınıfa ismini vererek büyük bir fedakarlık örneği göstermişler. Bu sınıfımızın hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

 Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın, “Öncelikle beni buraya davet eden rektörümüze teşekkür ediyorum. Batman halkı bu olay olduğu günden bugüne bizi bağrına bastı, sevgiyle kucakladı. Buradan bütün Batmanlı kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu dersliğin açılması bizi ayrıca memnun etti” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu