İGF

Didim’de “Deniz Gözlem İstasyonu” kuruluyor

Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın önceki günlerde Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünü ziyareti sonrası “Deniz Gözlem İstasyonu” talebi gerçekleşiyor. Kurulacak “Deniz Gözlem İstasyonu” ile deniz turizminin kalitesini yükseltmek ve balıkçılık sektörüne meteorolojik verileri anlık olarak kullanılacaktır. Anlık deniz suyu sıcaklığı, dalga boyu, rüzgar yönü ve hızını uluslararası standartlara göre ölçüm yapılacak.

Kemal ETLEÇ (DİDİM POSTASI)- Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın girişimleri ile Didim’e kazandırılan “Deniz Gözlem İstasyonu” yer tespiti için Aydın Meteoroloji İl Müdürü Musa Deveci ve Ak Parti Didim İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, Didim D-Marin müdürü Murat Gezgin’i makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Meteoroloji Aydın İl Müdürü Musa Deveci “Deniz Gözlem İstasyonu” kurulacak olması sebebiyle D- Marin Müdürü Murat Gezgin’den yer talebinde bulundu. D-Marin Müdürü Murat Gezgin; “Didim turizmine ve denizcilerimize yardımcı olacak bu sistem için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Cihazın kurulması uygun neresi varsa tespitini yapıp uygulamaya alabilirsiniz. Bu girişimde bulunan, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Alınan bilgiye göre “Deniz Gözlem İstasyonu” en geç yeni yılın ilk günlerinde hizmet vermeye başlayacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu