İGF

Bakan Özer Afrika’da mevkidaşlarıyla buluştu

3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi kapsamında Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Afrika ülkelerindeki mevkidaşları ile birlikte gerçekleştirilen oturumlara katıldı.

ANKARA (İGFA) – 3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi, ikinci gününde düzenlenen eş zamanlı oturumlarla devam ediyor.

“Birlikte Kalkınma ve Refah için Güçlendirilmiş Ortaklık” temasıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen zirvenin ikinci günü, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun “3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi Dışişleri Bakanları Toplantısı”nın açılış konuşmasıyla başladı.

Eğitim anlaşmalarının imzalanacağı zirvede Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Afrika ülkelerindeki mevkidaşlarının katılımlarıyla eş zamanlı oturumlar gerçekleştirdi.

Zirve kapsamında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye'de yüksek öğrenim ve burs imkânları ile Maarif Vakfının tanıtımı gerçekleştirilecek. 

Kültürel ve Sosyal Forum kapsamında Kültür Oturumu, Gençlik ve Spor Oturumu ve “Uluslararası Kuruluşlarda Afrika'nın Rolü” başlıklı panel gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi” kapsamında Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde mevkidaşlarıyla bir araya gelecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu