İGF

Bursa İnegöl Belediyesi karla mücadeleye hazır

Yüksek kesimlerde kar yağışının başlamasıyla birlikte İnegöl Belediyesi kış hazırlıklarını tamamladı. 3 müdürlüğün aktif rol aldığı karla mücadele çalışmalarında toplamda 184 personel ile 31 iş makinesi ve araç görev alacak.

BURSA (İGFA)- İnegöl’de yüksek kesimlerde başlayan kar yağışıyla berber, İnegöl Belediyesi de kış hazırlıklarını tamamlayarak karla mücadele çalışmaları için bekleyişe geçti. Henüz şehrin kırsal bölgelerinde yollarla ilgili bir kapanma söz konusu olmasa da tüm hazırlıklarını tamamlayan İnegöl Belediyesi’nde, 3 müdürlük karla mücadele çalışmalarında aktif rol oynayacak. Toplamda ise 184 personel ve 31 iş makinesiyle araç bu çalışmalarda kullanılacak.

Karla mücadele çalışmaları öncesi Bursa Büyükşehir Belediyesi ile yapılan iş birliği ve tamamlanan hazırlıklardan bahseden Alper Taban, “Karla mücadele çalışmaları 11 ayrı bölgede şeklinde yapılacak. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte kırsal mahalleleri 11 ayrı bölgeye ayırdık. Bu bölgeler; 1. Bölge Kıran hattı, 2. Bölge Elmaçayır-Fevziye hattı, 3. Bölge İnayet hattı, 4. Bölge Boğazova hattı, 5. Bölge İclaliye-Hamidiye (Gazelli) hattı, 6. Bölge Hayriye-Bahariye hattı, 7. Bölge Oylat-Saadet-Bahçekaya hattı, 8. Bölge Kurşunlu’dan başlayıp Gedikpınar’a uzanan hat, 9. Bölge Osmaniye-Mezit hattı, 10. Bölge Güzelyurt-Hamitabat hattı, 11. Bölge ise Kurşunlu ve Kulaca arasında kalan mahalleleri kapsayan Tekke-Cemiyet hattı. Sorumluluk alanları Bursa Büyükşehir Belediyesi ile paylaşıldı. Bu kapsamda; 7 bölge İnegöl Belediyesi sorumluluğuna. Bu bölgeler; 1, 2, 3, 4, 5, 6 ve 11’inci bölgeler. 4 bölge ise Bursa Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna bırakıldı. Bu bölgeler ise 7, 8, 9 ve 10’uncu bölgeler” açıklamalarında bulundu.

Öte yandan, Fen İşleri Müdürlüğü’nün yollarda tuzlama çalışmaları için 100 ton kum-tuz karşımı malzeme hazırlığı da yapıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu