İGF

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, sporcularla bir araya geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Sporcularımızı ve spor kulüplerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bırakmayacağız, kulüplerimizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

KOCAELİ (İGFA)- Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, futbolda 3 Lig temsilcilerinden Derince Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Güntepe ve Bal Ligi’nde mücadele eden Karamürselspor Kulüp Başkanı Erdin Bilgiç ile yönetimlerini makamında konuk etti. Başkan Büyükakın ayrıca Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un sporcularından İşitme Engelliler Dünya Karate Şampiyonasında Kata dalında şampiyon olan Burak Mert Can ve İşitme Engelliler Dünya Judo Şampiyonasında üçüncü olan Enes Yıldız’ı makamında konuk etti.

Görüşmede spora ve sporcuya olan katkıların artarak devam edeceğini ifade eden Başkan Büyükakın, “Spor, sağlıklı ve erdemli bireyler yetiştirme noktasında şehrimize çok büyük katkılar sağlıyor. Geleceğimizi sağlam temeller altına almak için çocuklarımıza iyi şartlarda spor imkânları sağlamak, sporla tanıştırmak bizlerin asli görevidir” dedi.

Başkan Büyükakın, “Amatör spora yapılan nakdi ve ayni destekler ile birlikte Ücretsiz Spor Okulları projemiz Spor Kenti Kocaeli yolunda önemli mesafeler almamızı sağladı. Sanayinin başkenti olarak bilinen Kocaeli, yaptığımız yatırımlar, hayata geçirdiğimiz projeler ve düzenlediğimiz organizasyonlarla sporun da başkenti olma yolunda önemli aşama sağladı. Bununla birlikte altını çizmek istediğim diğer bir konuda sporcularımız ve spor kulüplerimiz asla yalnız değildir. Büyükşehir Belediyesi olarak kulüplerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Her daim destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu