İGF

Aksaray’da kar yolları kapadı

Akşam saatlerinde hızını artıran kar yağışı, Aksaray da kartpostallık görüntüler oluştururken, kara hazırlıksız yakalanan sürücülere zor anlar yaşattı.

Ayşe ALP (AKSARAY İGFA)- Aksaray  Alayhan rampasında, aracını kaydıran tır sürücü zor anlar yaşadı.112 Acil ihbar hattından yardım isteyen, tır sürücüsünün yardımına Aksaray Polisi ,özel idare ve AFAD ekipleri koştu.

Alayhan yolu kısa süreliğine  trafiğe kapandı. Yol açılıncaya kadar trafik ekipleri,  yolu trafiğe kısmi olarak kapattı.

Özel idare ekipleri, yol temizleme çalışması yaparak aracın kaydığı rampadan çıkmasını sağladı. Ekipler 7 km'lik yolda kar temizleme çalışması yaptı. Aksaray’da sabahın ilk saatlerinden beri hafif karla karışık yağmurun yerini, akşam saatlerinde kar yağışına bıraktı. Kar yağışı şehir merkezinde ve mahallelerde büyük bir sevince dönüşürken, sürücülere zor anlar yaşattı.

Aksaray özel idare ekipleri, karayolları ekipleri, ve Aksaray Belediyesi tarafından yol açma çalışmalarına başlandı. 

 

Mesaileri uzun sürecek gibi görünen ekiplerin, yolda kalan araçların da yardımına koşarken, AFAD ekipleri, yolda kalan araçlar için kumanya taşımaya devam edeceğe benziyor.

Şu ana kadar  okulların kapanıp kapanmayacağı ile ilgili bir açıklama gelmezken, öğrencilerde kar tatili beklemeye başladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu