İGF

Sakarya’da ‘Kültür ve Kitap Günleri’ başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Hendek Kültür ve Kitap Günleri, Başkan Yüce’nin katılımıyla başladı. Yüce, “Sakarya kültürel zenginliği sebebiyle birçok avantaja sahip olan bir şehirdir. Farklılıklarımızın zenginlik olmasını yaşayarak müşahede ediyoruz. Bu sebeptendir ki şehrimizden pek çok sanatkâr, sporcu, siyasetçi, bilim adamı çıkmıştır.” dedi.

SAKARYA (İGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları kültürel ve sanatsal anlamda birbirinden farklı etkinlikte buluşturuyor. Bu kapsamda yeni bir program daha Hendek’te başladı. Hendek Kültür ve Kitap Günleri, ilk gününde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Başkan Ekrem Yüce, programın açılış kurdelesini protokol üyeleriyle birlikte kesti.

Açılışa Hak-İş Genel Genel Başkanı Mahmut Arslan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve 25 Dönem Milletvekili Ali İnci, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İl Müftüsü Hasan Başiş, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda sanatsever katıldı. Açılışla birlikte ayrıca Büyükşehir, etkinlik alanında birçok eski ve yeni eserin tanıtıldığı bir kitap fuarının kapılarını açtı. Vatandaşlar, gün içerisinde kitap günleri etkinliğini ve kitap fuarını 26 Aralık’a kadar ziyaret edebilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu