Çalışma Hayatı

BTSO, RUMELİSİAD yönetimini ağırladı

Rumelili Yönetici ve Sanayici İşadamları Derneği (RUMELİSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Zarif Alp ve RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret etti.

BURSA (İGFA) – RUMELİSİAD Yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden İbrahim Burkay, BTSO Meclis ve Komitelerinde RUMELİSİAD üyelerinin de bulunduğunu hatırlatarak, derneğin çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. Bursa’daki tüm iş dünyası kuruluşları ile iyi bir iletişim içinde olduklarını belirten Burkay, “Türkiye’nin üretim ve ihracata dayalı kalkınma hedefleri doğrultusunda RUMELİSİAD ile işbirliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“ÖLÇEK EKONOMİSİNE GEÇİŞİ HIZLANDIRMALIYIZ”

Sanayinin Bursa ekonomisi için öneminden bahseden İbrahim Burkay, kentin 300 milyar lirayı aşan ekonomik işlem hacminde sanayi payının yüzde 46 olduğunu söyledi. Bursa’nın bulunduğu coğrafyanın en önemli üretim merkezleri arasında yer aldığını kaydeden Burkay, pandemi döneminde güçlü üretim altyapısı ve ihracat performansıyla tedarik zincirinin en önemli halkalarından biri olduğunu belirterek, “Bursa’mızın ve ülkemizin potansiyeline güveniyoruz. Yeni ekonomide ortaya çıkacak fırsatların değerlendirilmesi noktasında ölçek ekonomisine geçiş sürecini çok daha hızlı ve etkin bir şekilde sürdürmemiz gerekiyor. Bursa ve ülkemizde altyapısı gelişmiş, büyük parselleri olan sanayi alanlarına ciddi şekilde ihtiyacımız var. Odamız liderliğinde çalışmaları devam eden TEKNOSAB, Türkiye’de mega endüstri bölgelerinin ilk örneği olacak. 25 milyar dolarlık yatırımla hayata geçen TEKNOSAB, Bursa’mızın 25 milyar dolar yıllık ihracat hedefine büyük katkı sağlayacak” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu