Haber

Gazi Yarı Maratonu’nda onbinler koştu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gaziantep Valiliği iş birliğinde Gaziantep’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 100’üncü yıl dönümü kapsamında düzenlenen 3’üncü Gazi Yarı Maratonu’nda on binlerce Gaziantepli 6 bin 317 şehit anısına gururla koştu.

GAZİANTEP (İGFA) –  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu ortaklığında Gaziantep Valiliği koordinasyonunda bu yıl üçüncüsü düzenlenen 21 kilometrelik Gazi Yarı Maratonu ve 10 Kilometre Yol Koşusu profesyonel atletlerin ve on binlerce Gazi şehirlinin katılımıyla yapıldı.

Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100’üncü Yılı Etkinleri çerçevesinde düzenlenen yarı maratona 15 ülkeden ve 70 şehrinden 45'i milli atlet olmak üzere bin 305 atlet katıldı.

Türkiye’nin en prestijli yarı maratonları arasında gösterilen Gazi Yarı Maratonu ve 10 Kilometre Yol Koşusu’nun yanı sıra 5 kilometrelik “Bu 100’den Gaziantep Halk Koşusu” ile kurtuluş coşkusu, koşuya katılan vatandaşlarla şehrin dört bir yanına taşındı. Etkinlikte ayrıca Gaziantep Büyükşehir Belediyespor sporcuları tarafından 14 Şehit Anıtı Bayrak Koşusu da yapıldı.    

Koşuların startını Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar verdi. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise protokol ve katılımcıları selamladı. Çintimar, maratonda ter dökecek herkes ile gurur duyduğunu dile getirerek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu