İGF

Manisa’da yetiştirilen çiçekler toprakla buluşuyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehzadeler ilçesine bağlı Karaoğlanlı Mahallesi’nde hayata geçirilen bitki üretim serasında yetiştirilen 600 bin adet mevsimlik ve kalıcı çiçek, toprakla buluşturulmaya başlandı.

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesinin Karaoğlanlı Mahallesi’nde bulunan serasında yetiştirilen 600 bin adet mevsimlik ve kalıcı çiçekler, toprakla buluşturulmaya başlandı.

İl genelinde bulunan peyzaj alanlarına Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekiplerince dikilmeye başlanan çiçeklerin Manisa’ya renk katacağı belirtildi.

Şehzadeler'e bağlı Karaoğlanlı Mahallesi’nde bulunan serada yetiştirilen Hercai Menekşe, Çuha, Kana, Bodrum Papatyası, Süs Lahanası, Acem Halısı gibi mevsimlik ve de kalıcı çiçek çeşitlerini peyzaj noktalarında uygulanmaya başlandı. “600 binden fazla çiçeğin mali değeri dışarıdan almak suretiyle almış olsaydık, maliyeti oldukça yüksek olabilirdi” diyen Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Fakat belediyemize ait seramızda çok çok düşük bir maliyetle yetiştirerek üretken belediyecilik anlayışımıza güzel bir örneği daha dahil etmiş olduk. peyzaj alanlarımızda kendi seramızda yetişen çiçeklerin dikimine devam edeceğiz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu