Yaşam

‘Balkan’lara Candan Erçetin ve Serkan Çağrı’lı kapanış

Edirne’de düzenlenen Uluslararası Balkan Müzik Festivali’nin kapanışını Candan Erçetin & Serkan Çağrı, şef Orhan Şallıel ve şef Ahmet Hamdi Zafer yönetimindeki Balkan Senfoni Orkestrası gerçekleştirdi.

EDİRNE (İGFA) – Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Edirne Belediyesi, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi desteğiyle gerçekleştirilen 3.Uluslararası Balkan Müzik Festivali katılımcıları festivalin son gününde görkemli anlara tanıklık etti.

3. Uluslararası Balkan Müzik Festivali vasıtasıyla ilk kez Serkan Çağrı ile beraber sahne alan Candan Erçetin, hem kendi albümlerinde yer alan eserlere hem de Trakya ve Balkanların sevilen ezgilerine yer verdi.

Yaklaşık 5 bin kişinin konser salonunda ve fuaye alanına kurulan ekranlardan izlediği konserde, sanatçıların “Nikol”, “Rüya”, “Gamsız Hayat”, “Söz Vermiştin” gibi sevilen eserlerinin yanı sıra Rumeli türkülerine de yer verildi.

Tüm dinleyicilerle hep bir ağızdan söylenen şarkılara Trakya’nın sevilen 9/8’lik oyunları da eşlik etti.

Aynı zamanda Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı Başkanı olan dünyaca ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı, Candan Erçetin’e plaketle teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu