İGF

Bursa’da yaşayan Ağrılı iş insanlarından birliktelik mesajı

Bursa’da yaşayan Ağrılı iş insanları, Bursa ve Ağrı arasında kurulan kardeşlik köprüsünü dayanışma yemeği ile pekiştirdi.

BURSA (İGFA) – Bursa’da yaşayan Ağrılı iş insanları; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Vali Yardımcısı Şeref Aydın, Bursa Defterdarı Mehmet Fesih Yılmaz ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akhan ile dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın görüntülü görüşme ile katıldığı buluşmada, Ağrı’nın cazibesini artırmaya yönelik çalışmalara destek mesajı verildi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi-Bursa Perakendeciler Derneği (PERDER) Başkanı Haşim Kılıç, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Taşdemir ve BTSO Meclis Üyesi Fuat Alpaslan’ın yanı sıra Bursa’da yaşayan çok sayıda Ağrılı iş insanı, Ağrı’ya yaptıkları hizmetler nedeniyle teşekkür etmek amacıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akhan ile Bursa Vali Yardımcısı Şeref Aydın ve Bursa Defterdarı Mehmet Fesih Yılmaz’ı ağırladı.

İnegöl Belediye Başkanı’yken, Bursa Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri olan Ulaş Akhan’ın Ağrı Doğubayazıt Belediye Başkanlığı’na kayyum olarak atandığı dönemde ilçede görev aldığını hatırlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Ağrı ile özünde eskiye dayanan bağlarımız var. Aynı zamanda kardeş belediyemiz. Ağrılı hemşerilerimiz Bursa’da ziyadesiyle var. Gönülleri ve duaları Ağrı’dayken bir taraftan da Bursa’nın sosyal hayatına büyük destek ve katkı veriyorlar. Kardeşlik kapsamında değerli arkadaşım ve dostum Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ile dönem dönem neler yapabiliriz diye istişarelerde de bulunuyoruz. Ağrı’ya desteklerimiz sürecek. Bursa’da yaşayan Ağrılı iş insanlarını da birlik-beraberlik halinde görmekten de ayrıca mutluluk duydum. Ağrı’ya hizmetlerimizi, katkılarımızı hep birlikte sürdüreceğiz” diye konuştu.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı’nın cazibesinin her geçen gün arttığını belirterek, Doğu ile Batı kardeşliğinin en güzel örneklerinden biri olan Bursa ve Ağrı arasında kurulan kardeşlik köprüsü, her geçen gün daha da sağlamlaştığını söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu