İGF

Esnaf Odaları seçime hazırlanıyor

Yeni yılla birlikte İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB)’ne bağlı esnaf odalarında seçim süreci başlıyor. Ocak ayından itibaren üç ay sürecek dönemde gerçekleştirilecek oda genel kurulları ile İzmirli esnaf sanatkarlar önümüzdeki 4 yıl için görev yapacak yeni yöneticilerini belirleyecek.

İZMİR (İGFA)- Genel kurullar öncesi ilçeler de dahil olmak üzere 128 odanın başkanı ile biraraya gelen İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘Seçim sürecini İzmir esnaf teşkilatına yakışır şekilde tamamlamak, genel kurullarımızı karşılıklı saygı ve sevgiyi koruyarak, demokratik ve şeffaf bir ortamda gerçekleştirmek için oda başkanlarımızla görüşmeler yaptım. Esnaf yöneticileri bu dönemde birlik beraberliği koruyarak bir hizmet yarışına gireceklerdir. Gerek ilçeleri gezerek gerekse başkanlarımızı misafir ederek düşüncelerimizi aktardık, fikir alışverişlerinde bulunduk. İzmir Esnaf Odaları Birliği, oda genel kurullarının yasalara uygun, eksiksiz, demokratik ve nezih bir şekilde gerçekleştirilmesi için üzerine düşen ödevleri yerine getirmeye devam edecektir.’ dedi.

Corona salgınından ve sürecin getirdiği tedbirler ve ekonomik darboğazdan olumsuz yönde en fazla esnaf sanatkarların etkilendiğini hatırlatan Başkan Mutlu, ‘Zor günlerin getirdiği sıkıntılar halen devam ederken seçim sürecine giriyoruz. Odalarımız 1 Ocak -31 Mart 2022 tarihleri arasında genel kurullarını gerçekleştirecekler. Bugüne kadar İzmir’de kongrelerimiz tüm Türkiye’ye örnek olacak olgunlukta tamamlanmıştır. Önümüzdeki süreçte de aynı anlayışla kongreleri tamamlayacağız’ diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu