Raporlar

‘Güvensiz asansör gerçekleri’ 3 boyutlu deneyimlendi

‘Güvensiz asansör gerçekleri’ 3 boyutlu deneyimlendi … 3 farklı aşamadan oluşan simülayon uygulamasında ilk olarak kırmızı etiketli asansöre binme durumunda yaşanan kaza gösterildi. ayrıntılar haberimizde…

‘Güvensiz asansör gerçekleri’ 3 boyutlu deneyimlendi

İzmit Belediyesi 3 boyutlu gerçekleştirdiği “Güvensiz Asansör Gerçekleri” etkinliği ile Periyodik asansör kullanımım önemine dikkat çekti. Asansör Denetleme A Tipi Muayene Kuruluşu Royalcert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. firmasıyla birlikte Belsa önünde gerçekleştirilen etkinlikle vatandaşlara kırmızı etiketli asansörlere binilmesi halinde yaşanabilecekler simülasyon standında yaşatıldı.

“3 boyutlu sanal gerçeklik gözlüğü ile asansör yolculuğu yaptılar”

İzmit Belediyesi Periyodik asansör bakımının önemine dikkat çekmek amacıyla Belsa meydanında “Güvensiz Asansör Gerçekleri” etkinliği gerçekleştirdi. 3 boyutlu sanal gerçeklik gözlüğü ile gerçekleştirilen simülasyonda vatandaşlar, kırmızı etiketli asansör kullanımında gerçekleşebilecek kötü senaryolarla yüzleşildi. 3 farklı aşamadan oluşan simülayon uygulamasında ilk olarak kırmızı etiketli asansöre binme durumunda yaşanan kaza gösterildi. İkinci aşamada ise kabin gelmeden asansöre binmenin tehlikesine dikkat çekildi. Son aşamada kata gelmeyen ve yarıda kalan asansörden çıkmaya çalışmak durumunda yaşanacak kaza anı gözler önüne serildi.

“3 farklı kazayı senaryolaştırdık”

Etkinlikle ilgili Royalcert International Registrars Bölge Müdürü Ufuk Demirbilek yaptığı açıklamada; “Türkiye’de ilk defa İzmit Belediyesi’nde uygulanan “Güvensiz Asansör Gerçekleri” adlı projemizde sanal gerçekçilik gözlükleriyle en fazla yaşanan 3 kazayı senaryolaştırdık. Burada vatandaşlarımızın bu deneyimi yaşamasını ve bu sayede asansör periyodik kontrol noktasında bilinçlenmesini sağlıyoruz. Bu noktada bizimle çalışan İzmit Belediyesine ve Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu